donoriBiedrība “Labdarības projektu atbalsts centrs” un daktere Līga Keiša-Ķirse,

aicina ziedot asinis Gaiļezera slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra 10.Paliatīvās aprūpes nodaļas pacientiem.

Asinis, lūdzam ziedot LOC 10. Paliatīvās aprūpes nodaļas pacientiem - obligāti pajautāt zīmīti, kam tiek asinis ziedotas!
Nodot var:
Valsts Donoru centrā - http://www.vadc.gov.lv/?id=205 un
Gaiļezera slimnīcā, tas būtu labāk!

Donori asinis var nodot ik darba dienu stacionārā „Gaiļezers” Asins sagatavošanas nodaļā no plkst. 8:00 līdz 15:00. Donoru reģistratūras tālrunis ir 67042680.

Kas var būt par donoru?

Personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem;dienā pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu, donoram jābūt paēdušam, vēlams izgulēties un atpūsties;donoram jābūt veselam, pirms asins ziedošanas jālieto veselīgs uzturs un daudz šķidruma;laikam starp asins nodošanas reizēm jābūt vismaz 9 nedēļām.

Ziedojot asinis, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Pirms asins ziedošanas donoram nosaka asins grupu un Rh piederību (pirmreizējiem donoriem), kā arī hemoglobīna līmeni. Izmeklēšana tiek veikta bez maksas, un donors var saņemt analīžu rezultātus, par to pirms asins ziedošanas paziņojot donoru reģistratoram. Asins ziedošanas procedūra ilgst aptuveni 6-10 min. Retos gadījumos asins nodošanas laikā donors īslaicīgi var just vājumu, karstumu, var zaudēt samaņu. Procedūras laikā noņem asins standartdevu – 450 ml un 40-45 ml asins paraugiem laboratoriskai izmeklēšanai. Pēc procedūras vēlama 15 minūšu atpūta, pusstundu pēc asins nodošanas nedrīkst smēķēt! Donoriem pēc asins nodošanas vismaz stundu nav ieteicams vadīt transporta līdzekļus. Pēc asins nodošanas vismaz 12 stundas nav vēlams strādāt paaugstinātas bīstamības darbus: vadīt lidmašīnu, vilcienu, strādāt augstumā. Iesakām arī nestrādāt smagu fizisku darbu, netrenēties, neskriet, nenest smagus priekšmetus, nepeldēt un nesauļoties. Nenes somu uz rokas, no kuras ņemtas asinis.

Pirmajā asins ziedošanas reizē donoram tiks izsniegta donora apliecība, kurā tiks reģistrēta katra asins nodošana.

Pēc asins ziedošanas katrā nodotajā asins devā nosaka:

hepatīta B izraisītāju,antivielas pret hepatīta C izraisītāju,antivielas pret HIV I/II,sifilisa izraisītāja antivielas,ABO, Kell un Rh sistēmas antigēnus.

Ziņas par pārbaužu rezultātiem var saņemt personīgi, ne ātrāk kā 5 darba dienas pēc asins ziedošanas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Biedrības “Labdarības projektu atbalsta centrs”

Projektu vadītāja

Santa Lāma