Labdarības projektu atbalsta centrs (LPAC) paveicis projektu “Rotājies un Rotaļājies!”. Tā mērķis bija palīdzēt Madonas rajona Sausnējas pagasta bērnu namam “Zīļuks” veikt pagalma labiekārtošanas darbus.

Katru dienu bērnunamos dažādu iemeslu dēļ nokļūst gan mazuļi, gan pusaudži. Bērni, kuri tagad par savām mājām sauc bērnunamu “Zīļuks”, ir vecumā no 2 – 15 gadiem. Iemesls, kāpēc viņi tur dzīvo, ir vardarbība ģimenē, zaudēti vecāki vai vispārīga vienaldzība. Bērni ikdienā strādā siltumnīcā un sakņu dārzā, kā arī kopīgi piedalās telpu uzkopšanā, ēdiena gatavošanā un trauku mazgāšanā. Taču galvenais pienākums tomēr ir mācīties un iegūt sev atbilstošu izglītību, kā arī radoši pilnveidot sevi.

Ikviens, pāršķirstot savu bērnu dienu atmiņu lappusītes, atcerēsies vismaz vienu prieka pilnu brīdi, kad viens vai kopā ar draugiem rotaļu laukumā nodevās bumbas spēlēšanai vai kādai citai sev tuvai spēlei. Tāpēc dažādas sabiedriskās organizācijas un uzņēmumi apvienojās, lai atbalstītu LPAC iniciatīvu dāvāt bērniem jaunu sporta un rotaļu laukumu, kā arī estētiski labiekārtotu pagalmu.

Labdarības projektu atbalsta centra pārstāvji bija pārliecināti, ka izdosies savākt vajadzīgos 3300 latus un palīdzēt bērniem piepildīt ieceri par jaunu spēļu laukumu. “Bērni ir tik daudz negatīva savā dzīvē jau piedzīvojuši, ka mēs gribējām sniegt viņiem pašu labāko, ļaut paskatīties uz dzīvi citām acīm un sniegt tik daudz atbalsta, cik vien spējam”, pauda projekta koordinatore Inga Rudzāte. “Mēs būsim ļoti pateicīgi jebkuram, kas dāvinās arī rotaļlietas, apģērbu vai jebko, kas izkrāsos viņu bērnības dienas pēc iespējas krāsainākās un saulainākās krāsās. Dodot mēs visi kļūstam bagātāki!”

Projekts tika realizēts. Tā noslēgumā tika rīkots īpašu svētku pasākums ar viesmākslinieku piedalīšanos. Ieceri realizēja biedrība “Labdarības projektu atbalsta centrs” un tajā piedalījās vannu ražotājs SIA “PAA”, VAS “Latvijas valsts meži” Kalsnavas stādaudzētava, apdrošināšanas brokeri SIA “Colemont FKB Latvia”, projekts “batutunoma.lv” un biedrība “Rīgas Rotarakt klubs”.