logo

 

Dod, Dieviņi, nepagurt,
Labu darbu strādājot;
Labu darbu strādājot,
Citiem darbā palīdzot."
 
Sniedz palīdzīgu roku māmiņām, bērniem, vecvecākiem. Atbalsta cilvēkus valodu apguvē. Noteikti kultūras izpratnē.
 
 

 

Biedrība “Labdarības projektu atbalsta centrs” nodarbojas ar labdarības projektiem kopš 2005.gada. Biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas status.

No 2005.gada līdz 2010.gadam ir organizēti vairāki desmiti projektu bērniem, daudzbērnu ģimenēm, trūcīgajiem, kā ari sociāli mazaizsargātiem cilvēkiem.

Sabiedrībai pazīstamākie projekti ir kampaņa “ Piezvani savam bērnam”,kuras mērķis ir pievērst pieaugušo uzmanību attieksmei pret bērniem un veicināt pozitīvu bērnu audzināšanas praksi Latvijā - rosināt vecākus aizdomāties, kādas sekas var būt viņu paviršajai attieksmei pret bērniem.

Ir veikti dažādi remontdarbu projekti Strazdumuižas internātskolā, Dzelzavas speciālajā internātpamatskolā, VSIA “ Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” rehabilitācijas nodaļā Ogrē un citās iestādēs. Organizēti dāvinājumu projekti, izklaides pasākumi, koncerti ar Latvijā populāru mākslinieku uzstāšanos, atrakcijas, meistarklases, pusdienas bērnu namu bērniem, lai arī viņi sajustu sirds mīļumu nedzīvojot ģimenē.

Biedrība savus projektus realizēja, izmantojot saņemtos ziedojumus no fiziskām un juridiskām personām.

Sadarbībā ar AB.LV Sabiedriskā Labuma Fondu tika realizēts projekts “Uzdāvini radošu darbnīcu zināšanu gūšanai”. Bērnu namā “ Sprīdītis” - Zinību istabas izveide – grāmatu, datoru, printera iegāde un mācību telpas aprīkošana. Svētku pasākuma organizēšana ar Gunāra Kalniņa un Gospeļkora piedalīšanos, kas bija pirmais konkurss, kur tika saņemts EEA Grants finansējums.

2012.gada rudenī biedrība sadarbībā ar biedrību “Lita IAPSC” organizēja projektu “ Rīgas 3.speciālās pamatskolas” audzēkņiem ar īpašām vajadzībām, kā ietvaros jaunieši tika motivēti izpausties radošās nodarbībās pie mākslinieces Ievas Markēvičas darbnīcā. Projekta ietvaros topošajiem pavāru palīgiem tika sagādāti darba materiāli (pārtika) praktiskām nodarbībām, kā arī priekšauti.

Lai Ziemassvētku laiks jauniešiem būtu iedvesmas pilns, tika gatavota piparkūku mājiņa, kas tika pasniegta skolas pasākumā, pēc kura jaunieši paši varēja izpausties praksē kā gatavot šādu piparkūku mājiņu.

Šie visi projekti tika veidoti, lai cilvēkus integrētu sabiedrībā, uzmundrinātu un gūtu jaunu skatījumu uz jaunām un arī zināmām lietām.

2013.gada vasarā tika izveidota bērnu pieskatīšana (3-12 gadiem) vasaras periodā, lai atvieglotu vecākiem rūpes par bērniem laikā, kad bērnudārzi un skolas nestrādā, bet pašiem ir jāstrādā. Tika piesaistīti brīvprātīgie un biedri, kam šīs iemaņas bija laba pieredze un prakse turpmāk.

2014.gadā tika organizētas nodarbības, gan individuāli, gan grupā - Latviešu valoda cittautiešiem.

2015.gadā sadarbība ar Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentu tika realizēts projekts ”Vientuļajām māmiņām – Ieskaties nākotnē!”, kur māmiņām, kas viena audzina bērnus bija iespēja uzzināt dažādas iespējas sevi pilnveidot un uz dzīvi raudzīties pozitīvāk. Dalībnieces pozitīvi izteicās par semināriem. Nodarbību laikā tika pieskatīti bērni.

2017.un 2018.gadā tika organizētas bērnu vasaras nometnes “Iepazīsti Latviju!”:

  • Skolēnu vasaras nometne “Iepazīsti Latviju” 2017

Nometnē piedalījās bērni no Latvijas, Dānijas un Anglijas. Nometnes galvenais mērķis parādīt bērniem, cik Latvija ir skaista un bagāta ar kultūru, ar vēsturiskām vietām, ar skaistām vietām. Sakarā ar to, ka bija liels pieteikumu skaits uz nometni tā tika organizēta divas reizes jūnijā un augustā. Nometnes laikā katru dienu kaut kur devāmies un tika iepazīts kaut kas jauns:

1.Skrīveros – gatavojām gotiņas un nogaršojām gardos Skrīveru saldumus.

2.Lāču maizes ceptuvē – cepām cepumus un īstu rupjmaizi īstā ceptuvē.

3. Ķegumā (brauciens ar vilcienu) – Ķeguma HES, muzejs, uzzinājām daudz par elektrību;

4.Tukumā – Valguma pasaule, baskāju takas. Īsta pastaiga pa meža takām ar dažādām sajūtām un smaržām.

5.Rīgā – leļļu teātra aizskatuvē iepazinām kā rodas izrādes un kā gatavo lelles. Iekļuvām Brīvības pieminekļa sirdī – goda istabā!!!

 

  • Skolēnu vasaras nometne “Iepazīsti Latviju” 2018

Arī šīs nometnes galvenais mērķis parādīt bērniem, cik Latvija ir skaista un bagāta ar kultūru, ar vēsturiskām vietām, ar skaistām vietām. Nometnes laikā katru dienu kaut kur devāmies un tika iepazīts kaut kas jauns:

1.Tērvetē – apciemojām Tērvetes pasaku zemi.

2.Valmierā – iepazinām senu keramikas cepli un baudījām Beverīnas labirintus.

3.Skrīveri un Jaunjelgava – gatavojām konfektes Skrīveru pārtikas kombinātā, braucām ar kuģīti pa Daugavu un darbosimies radošajā darbnīcā Jaunjelgavā, kur no vienreiz lietotām lietām gatavojām sadzīvei noderīgas lietas.

4.Tukumā – apmeklējām Pastariņa muzeju, kur bija jādara daudz lauku sētas darbi, caur rotaļām un cepām maizi un kūlām sviestu. Apmeklējām Ceļu muzeju.

5.Rīgā – uzzinājām, kas notiek Getliņos ar atkritumiem un ka aug Getliņu slavenie tomāti un gurķi. Apmeklējām Brīvības pieminekļa goda istabu.

No 06.02.2019-01.04.2019. NVO namā ir organizēta izstāde “Latvijas simtgades laikapstākļu deķi”